قالب وردپرس فروشگاهی
خانه / اجتماعی / تخصیص۷میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان های سبزوار

تخصیص۷میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان های سبزوار

مدیر آموزش و پرورش سبزوار از تخصیص ۷میلیارد ریالی برای تجهیز هنرستان های سبزوار خبر داد.
مرتضی بینش در گفت و گو با بصیر سبزوار با اعلام این خبر اظهارداشت: در سفر اخیر معاون امورعلمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به سبزوار و طی بازدید از مراکز فنی حرفه ای این رقم تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه در حدود ۴۰دردصد از فضا های آموزشی سبزوار فرسوده و نا امن است بیان داشت: تجهیز و نوسازی مدارس فنی حرفه ای می تواند نقش مهمی در گرایش دانش آموزان به این رشته ها داشته باشد.

بینش توسعه رشته های فنی را در راستای سیاست توسعه متوازن رشته های تحصیلی دانست و بیان کرد: با توسعه این رشت های می توان اشتغالزایی را برای افراد در آینده تضمین کرد و چرخه تولید کشور را رونق بخشید.

مدیر آموزش وپرورش سبزوار در ادامه بیان داشت: به رغم تاکید استان مبنی بر کاهش سهمیه رشت های نظری هیچ تغییر ی در رشته های تجربی وجود نداشته است.

بینش در ادامه به مشکلات موجود در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: کمبود ۵۰۰ کلاس درس احداث حداقل ۲۵ آموزشگاه جدید در سبزوار را می طلبد تا دوشیفته شدن مدارس به عنوان خط قرمز آموزش و پرورش در سبزوار حذف شود.

وی با اشاره به رشد دانش آموزی در سال های اینده اظهار داشت : تا ده سال آینده جمعیت دانش آموزی سبزوار بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ نفر اضافه خواهد شد.

وی از دیگر مشکلات موجود آموزش و پرورش سبزوار عدم تناسب نیروهای موجود عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۶۵ درصد نیروهای موجود خانم و تنها ۳۵ درصد را آقایان تشکیل می دهد حال آنکه جمعیت دانش آموزی فریب به ۵۰ درصد دختر و ۵۰ درصد پسر هستند.

درباره امور فرهنگی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

قالب وردپرس فروشگاهی