قالب وردپرس فروشگاهی
خانه / شهید علی اکبر آذریار

شهید علی اکبر آذریار

شهید علی اکبر آذریار فرزند حبیب الله در تاریخ ۱۳۴۲/۰۶/۰۲ در روستای حسین آباد شهرستان داورزن دیده به جهان گشود.
ایشان تحصیلات ابتدایی خود را در روستا گذراند و سپس در کنار پدر به شغل کشاورزی مشغول شد و در زمان بیکاری قالیبافی می کرد.
از لحاظ دینی جوانی مؤمن و مقید بود.با علنی شدن مبارزات حضرت امام خمینی (ره) انگیزه ای خاص در وجود ایشان ظهور یافت،به طوری که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی از وی فردی انقلابی ساخت.
با شروع جنگ تحمیلی ایشان در نیروی مقاومت بسیج شروع به فعالیت نمود و به عنوان نیروی ویژه در بسیج ضمن تشکیل پایگاه مقاومت بسیج در روستا به جمع آوری کمک های مردمی جهت جبهه های حق علیه باطل نقش بسزایی داشت.فعالیت های وی در بسیج باعث شور و هیجان انقلابی شده بود.
در سال ۱۳۶۱ این شهید با وجود معافیت از خدمت سربازی ،داوطلبانه به جبهه رفت تا به ندای خمینی کبیر لبیک گوید و نهایتا در عملیات رمضان در تاریخ ۱۳۶۱/۰۴/۳۱ به درجه رفیع شهادت نائل گشت.
پیکر نامبرده سالها به صورت مفقودالاثر بود تا اینکه در سال ۱۳۶۴ پیکر پاک او را در زادگاهش تشییع گردید.
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

۲ دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید،اگه بشه که زندگی نامه مختصری ازهر شهید بگذارید خیلی عالی میشه

    • حسین آبادی

      با سلام و تشکر شما. همانطور که در سایت نیز مشاهده می فرمایید ما قسمتی از سایت را ویژه شهیدان گرانقدر روستا در نظر گرفته ایم تا عکس و زندگی نامه آن بزرگواران را در سایت انعکاس دهیم تا بتوانیم یک کار فرهنگی خوب انجام داده و همه کاربران و همولایتی های عزیز را با دلاورمردان روستا آشنا نماییم. اما متاسفانه (به غیر از یک شهید که دسترسی به عکس و زندگی نامه آن داشتیم) نه عکسی و نه مطلبی درباره زندگی شهیدان روستا در اختیار نداریم. امیدواریم با کمک همه همولایتی ها و نیز مساعدت فرمانده محترم بسیج روستا و خانواده های محترم شهدا بتوانیم این قسمت را نیز فعال نماییم. لازم به ذکر است که با بنیاد شهید سبزوار نیز رایزنی شده است. پیروز و سربلند باشید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

قالب وردپرس فروشگاهی